Trzy punkty przywozimy do Klewek

W meczu szesnastej kolejki A klasy Korona pokonuje na wyjeździe KS Zryw Jedwabno 2:1. Bramki dla naszego zespołu strzelali Tomasz Jaskólski i Robert Bąk.

W ostatnim Jedwabnie w kadrze Korony zabrakło regularnie występującego w ostatnich kolejkach w środku pomocy Łukasza Zawadzkiego, którego zastąpił Mateusz Gut, a na skrzydło powędrował Paweł Kopciński. Na prowadzenie Koronę wyprowadził strzałem z narożnika pola karnego Tomasz Jaskólski. Chwilę później bliski podwyższenia wyniku spotkania był Mateusz Gut, ale piłka po jego strzał powędrowała nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy tracimy gola do szatni. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, "gapiostwo" naszych obrońców i nie pilnowany napastnik gospodarzy umieszcza futbolówkę w siatce. Do Przerwy 1:1.

W drugiej połowie trener Adam Zejer dokonał kilku zmian, aby wzmocnić siłę ofensywną Korony, na boisku zameldowali się m.in. Jarosław Brodacki, Dawid Marchewka, Łukasz Wilczek i Kacper Pianka. GKS stale atakował bramkę rywala, ale Zryw skutecznie wybijał naszą drużynę z rytmu, bardzo długim wznawianiem gry z rzutów z za linii bocznej czy też z piątego metra przez bramkarza. Trwało to aż do 80 minuty spotkania, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany w polu karnym Robert Bąk umieszcza piłkę w bramce rywala i wyprowadza Koronę na prowadzenie. Wynik już się nie zmienił i zespół z Klewek wywiózł z Jedwabna cenne 3 punkty.

Skład: Adam Szmyt - Dawid Piasecki, Adrian Ozimek (65' Kacper Pianka), Robert Bąk, Dawid Godzina - Paweł Kopciński (60' Jarosław Brodacki), Mateusz Gut, Karol Kwiatkowski (80' Konrad Makowiecki), Damian Piasecki (70' Łukasz Wilczek) - Tomasz Jaskólski (65' Dawid Marchewka), Andrzej Miszczak

W najbliższą sobotę (12.05.2018 r.) o godz. 17:00 Korona podejmie na własnym boisku aktualnego lidera A klasy FC Dajtki Olsztyn. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.