Porażka w meczu na szczycie A klasy

GKS Błękitni Korona ponosi porażkę w ostatni weekend. W meczu na szczycie A klasy przegrywamy z liderem rozgrywek z FC Dajtki Olsztyn 3:1. Honorową bramkę dla GKS strzelił Konrad Makowiecki.

Dużym zainteresowaniem od dawna cieszyło się to wydarzenie, w którym mierzyły się dwa czołowe zespoły A klasy.  W pierwszym kwadransie Korona stworzyła sobie wiele okazji, bo już w czwartej minucie bliski pokonania bramkarza gości był Andrzej Miszczak, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczne. Chwilę później ponownie Andrzej Miszczak nie wykorzystuje znakomitej okazji z piątego metra. Rywal z każdą minutą dochodził do głosu i stwarzał coraz groźniejsze akcje, co przyniosło efekt w 30 minucie, Marcina Jasiuczenię po stałym fragmencie gry pokonał zawodnik Dajtek. Do przerwy 0:1.

W drugiej połowie Korona zabrała się do odrabiania strat i trener GKS-u przeprowadził dwie ofensywne zmiany wprowadzając Dawida Marchewkę i Jarosława Brodackiego, lecz chwilę później zespół z Olsztyna podwyższa wynik meczu. Ponownie stały fragment gry i tracimy bramkę z rzutu rożnego. Po tym golu Korona wszystko stawia na ofensywę, wiele strzałów z dystansu i dośrodkowań, lecz zostaje skontrowana tracąc trzecią bramkę w tym meczu. W końcówce spotkania honorowego gola dla Klewek zdobywa Konrad Makowiecki. Wynik końcowy 1:3 i spadamy na 3 miejsce w tabeli. Najbliższy mecz nasz zespół rozegra w Jezioranach 19.05.2018 r.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Purda Panu Piotrowi Płoskiemu za przygotowanie dla kibiców Korony Klewki flagi kibicowskiej, która przed samym spotkaniem została wręczona grupie fanatyków. Również podziękowania należą się dla Pani Przewodniczącej Rady Gminy Purda Jolanty Wilga, która przekazała dla klubu kiełbasę na grilla dla uczestników imprezy oraz wielkie dzięki dla Radka Mederskiego za nagłośnienie meczu.

Skład: Marcin Jasiuczenia - Dawid Piasecki, Robert Bąk, Dawid Godzina (75' Mariusz Zadroga), Kacper Pianka - Adrian Ozimek (55' Dawid Marchewka), Karol Kwiatkowski (70' Adrian Błudnicki), Mateusz Gut, Damian Piasecki - Tomasz Jaskólski (55' Jarosław Brodacki) (70' Paweł Kopciński), Andrzej Miszczak (75' Konrad Makowiecki)

Kolejne spotkanie drużyna z Klewek rozegra w sobotę (19.05.2018 r.). Przeciwnikiem w meczu wyjazdowym będzie zespół MKS Jeziorany.