Porażka na własnym stadionie z GLKS Jonkowo

W meczu dziesiątej kolejki trzeciej grupy A klasy GKS Błękitni Korona przegrywa na własnym stadionie z GLKS Jonkowo 2:1. Honorową bramkę dla naszej drużyny strzelił Mariusz Zadroga.

Osłabiony kadrowo GKS źle rozpoczął pierwszą połowę spotkania. W pierwszym kwadransie gry nasza drużyna przegrywała już 2:0. Dwie bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry. Pierwszy gol wpadł po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Piłka trafiła pod nogi niepilnowany zawodnik Jonkowa, który pewnie umieścił piłkę w siatce strzałem z ostrego kąta. Druga bramka dla GLKS to również wrzutka tym razem z okolic środka boiska, piłkę posłaną za linię obrony Błękitnych Korona przyjmuje niepilnowany zawodnik gości i pakuje piłkę do bramki strzeżonej przez Marcina Jasiuczenię.

W przerwie trener Dawida Marchewka dokonał jednej zmiany Pawła Kopcińskiego zastąpił Mateusz Gut. Od początku drugiej połowy GKS przejął inicjatywę w meczu czego efektem był gol strzelony przez Mariusz Zadrogę. Nasz napastnik strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi gości. Nasza drużyna mogła doprowadzić do remisu w tym spotkaniu, ale w wielu sytuacjach znakomicie spisywał się bramkarz Jonkowa albo zwyczajnie brakowało szczęścia.

Ostatni mecz w rundzie jesiennej GKS Błękitni Korona Stary Olsztyn Klewki rozegra 29.października 2016 r. o godzinie 15:00 z viceliderem rozgrywek MKS Jeziorany.