5:0 dla Korony, Gietrzwałd na kolanach

W meczu czternastej kolejki A klasy GKS Błękitni Korona pokonuje w spotkaniu wyjazdowym GKS Gietrzwałd Unieszewo 5:0. Bramki dla naszego zespołu strzelali: dwie Andrzej Miszczak i po jednym golu dołożyli Karol Kwiatkowski, Jarosław Brodacki i Mariusz Zadroga.

Już od samego początku spotkania GKS Błękitni Korona przejęła inicjatywę w meczu, ponieważ w 12 minucie wulgarnym gestem w kierunku naszych kibiców popisał się zawodnik gospodarzy po czym musiał opuścić boisko otrzymując czerwoną kartkę. Kilka minut później Korona wyszła na prowadzenie po dośrodkowaniu Dawida Piaseckiego z prawej strony boiska piłkę w siatce strzałem głową umieścił Andrzej Miszczak. Dziesięć minut później sędzia odgwizdał rzut karny po faulu na Mateuszu Gut, który prowadząc piłkę przez pół boiska został nieprzepisowo zatrzymany przez obrońców gospodarzy, a jedenastkę pewnie wykorzystał Karol Kwiatkowski.

W drugiej połowie Karola Kwiatkowskiego zmienił Jarosław Brodacki, który dał impuls do ataku i już w pierwszej swojej akcji zmusił przeciwnika do straty piłki po czym Andrzej Miszczak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem
i podwyższył wynik na 3:0. W 75 min kolejna świetna akcja Jarka i strzał z za pola karnego, który wpada do siatki.
W końcówce meczu po indywidualnej akcji lewą stroną boiska wynik na 5:0 ustala Mariusz Zadroga. Dorobek bramkowy
w tym meczu mógłby być dużo wyższy, ale w wielu sytuacjach podbramkowych zabrakło skuteczności.

Dziękujemy kibicom Korony, którzy dopingiem w dużym stopniu przyczynili się do tego zwycięstwa i jednocześnie zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie, które odbędzie się 28.04.2018 r. (sobota) o godz. 17:00 w Klewkach. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie GLKS Warmiak Łukta.

Skład: Adam Szmyt - Dawid Piasecki, Adrian Ozimek (75' Jakub Studniak), Robert Bąk, Dawid Godzina (75' Kacper Pianka) - Mateusz Gut, Karol Kwiatkowski (60' Jarosław Brodacki), Łukasz Zawadzki, Damian Piasecki (75' Mariusz Zadroga) - Tomasz Jaskólski (75' Konrad Makowiecki), Andrzej Miszczak (80' Marcin Jasiuczenia)