Zwycięstwo w sparingu z MKS Huragan II Morąg

W drugim sparingu okresu przygotowawczego podopieczni Dawida Marchewki podejmowali rezerwy Huraganu Morąg, na co dzień występujące i liderujące w drugiej grupie A klasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla GKS Błękitnych Korona a na listę strzelców wpisali się Karol Kwiatkowski i Damian Piasecki.

Pierwszy kwadrans gry trochę chaotyczny z obydwu stron, wiele niedokładności i brak konstruktywnych akcji. W 20 minucie zawodnik z Morąga znalazł się w znakomitej sytuacji do strzelenia gola, ale w bramce znakomicie spisał się Marcin Jasiuczenia. Ta sytuacja zemściła się pięć minut później Andrzej Miszczak odzyskał piłkę w polu karnym przeciwnika, którą zagrał do Karola Kwiatkowskiego a ten skierował piłkę do pustej bramki. Piłkarze Huraganu Morąg zabrali się do odrabiania strat, ale liczne rzuty wolne z okolic pola karnego nie przynosiły efektów. W 30 minucie przeciwnik doprowadził do remisu, błąd w kryciu wykorzystał napastnik z Morąga wbiegając za plecy linii obrony i wykorzystując dośrodkowanie strzałem w długi róg bramki. W tej sytuacji urazu doznał Marcin Jasiuczenia i musiał opuścić plac gry. W jego miejsce na boisku zameldował się nowy nabytek GKS Błękitnych Korona Robert Gabrysz. Do przerwy 1:1.

Od początku drugiej połowy zameldowało się dwóch testowanych zawodników, którzy rozruszali środek pola GKS Błękitnych Korona. W 50 minucie Dawid Godzina wypuścił lewą stroną boiska Damiana Piaseckiego, który został sfaulowany w polu karnym rywala. Sędzia podyktował jedenastkę, a sam poszkodowany podwyższył na 2:1. Przeciwnik szybko wyrównał wykorzystując błędy w kryciu obrońców GKS Błękitnych Korona. Wynik remisowy długo się nie utrzymywał, ponieważ GKS po raz kolejny w tym meczu wyszedł na prowadzenie. W 65 minucie Damian Piasecki znalazł niepilnowanego w polu karnym Dawida Piaseckiego, który został sfaulowany w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Do rzutu karnego drugi raz w tym meczu podszedł Damian Piasecki wyprowadzając GKS na prowadzenie.

Wynik meczu już się nie zmienił i GKS Błękitni Korona Stary Olsztyn Klewki pokonał lidera drugiej grupy A klasy Huragan II Morąg 3:2. Kolejny sparing nasza drużyna rozegra 4 marca 2017 r., a naszym przeciwnikiem będzie KS Tempo Ramsowo Wipsowo.

Skład: Marcin Jasiuczenia (30' Robert Gabrysz) - Dawid Piasecki, Łukasz Zawadzki, Marcin Tobolski (46' Robert Bąk), Dawid Godzina - Jarosław Brodacki (46' Mariusz Zadroga), Damian Piasecki (80' Kacper Pianka), Dawid Marchewka, Mateusz Gut - Andrzej Miszczak (46' zawodnik testowany), Karol Kwiatkowski (46' zawodnik testowany)