Budimex wybuduje boisko w Starym Olsztynie

1 marca br. w siedzibie klubu Stomil Olsztyn podpisano porozumienie o współpracy w sprawie budowy boiska w Starym Olsztynie.

W uroczystym podpisaniu udział wzięli Wójt Gminy Purda Piotr Płoski wraz z Zastępcą Mirosławem Wierzchowskim oraz Prezes Klubu GKS Błękitni Korona Zdzisław Brodzik natomiast Stomil Olsztyn reprezentowali Prezes AS Stomil Olsztyn Robert Knothe oraz Prezes Stomil Olsztyn S.A. Mariusz Borkowski.

Boisko wybuduje sponsor klubu firma Budimex. W ramach prac wykonane zostanie zasianie trawy, pielęgnacja obiektu w czasie trwania umowy, doprowadzenia ujęcia wody, postawienia piłkochwytu, ławek rezerwowych oraz szatni dla zawodników i przygotowania terenu pod parking.

Pierwsze treningi planowane są na wrzesień 2018 r.. Na boisku głównie będą trenować młodzi piłkarze z Akademii Sportu Stomil Olsztyn, w harmonogramie korzystania z boiska ujęte zostaną również treningi i mecze GKS Błękitnych Korona.

Źródło: www.purda.pl