Wysoka porażka w Lidzbarku Warmińskim

W meczu dwudziestej pierwszej kolejki A klasy GKS Korona Klewki przegrywa w spotkaniu wyjazdowym z MKS Polonią Lidzbark Warmiński 6:1. Honorowego gola dla naszej drużyny z rzutu karnego strzelił Karol Kwiatkowski.

W niedzielny wieczór piłkarze z Klewek wybrali się do Lidzbarka Warmińskiego na bardzo ważne spotkanie z sąsiadującą w tabeli ligowej MKS Polonią Lidzbark Warmiński. Do pechowego zdarzenia doszło podczas rozgrzewki przedmeczowej, ponieważ kontuzji pachwiny doznał Robert Bąk i trener Adam Zejer był zmuszony dokonać korekt w składzie pięć minut przed rozpoczęciem meczu. W miejsce kontuzjowanego na boisku od początku spotkania zameldował się Adrian Błudnicki. Przez pierwsze dwadzieścia minut piłkarze Korony napierali na bramkę gospodarzy, groźnymi strzałami popisywali się m.in. Tomasz Jaskólski, Andrzej Miszczak, lecz w bramce Polonii świetnie spisywał się bramkarz. Potem do głosu doszli miejscowi, którzy już do końca pierwszej połowy dominowali na boisku do przerwy strzelając trzy bramki.

W drugiej połowie zespół z Klewek starał się kontratakować oraz indywidualnymi akcjami popisywali się m.in. Tomasz Jaskólski, Mateusz Gut, Damian Piasecki, lecz rozpędzony zespół z Lidzbarka Warmińskiego skutecznie się bronił. Aż do 66 minuty spotkania, kiedy to piłkę ręką w polu karnym dotknął obrońca Polonii po czym sędzia wskazał na jedenasty metr, a karnego na gola zamienił Karol Kwiatkowski. W końcówce gospodarze strzelili jeszcze trzy bramki, które ewidentnie pocięły skrzydła naszej drużynie. Trener drużyny z Klewek wpuścił na boisko wszystkich rezerwowych graczy, którzy przyjechali tego dnia do Lidzbarka Warmińskiego. Wynik bardzo wysoki 6:1 i to MKS Polonia wskakuje na pozycję wicelidera, i najprawdopodobniej rozegra baraże o awans do ligi okręgowej.

W najbliższą niedzielę (17.06.2018 r.) o godz. 14:00 rozegramy ostatni mecz w tym sezonie. Na boisku w Klewkach podejmiemy KS Burza Słupy.

Dziękujemy kibicom Korony, którzy wspierali naszych piłkarzy przez pełne 90 minut w Lidzbarku Warmińskim i podczas wcześniejszych wyjazdów w tym sezonie. GKS Korona Klewki dziękuje również piłkarzom i kibicom klubu KS Wojciechy, którzy wspólnie z naszymi kibicami we wczorajszy wieczór wspierali naszą drużynę w sektorze gości.

Skład: Adam Szmyt - Dawid Piasecki (70' Paweł Kopciński), Karol Kwiatkowski (70' Dawid Marchewka), Łukasz Zawadzki, Dawid Godzina - Mateusz Gut, Adrian Ozimek (70' Jakub Studniak), Adrian Błudnicki, Damian Piasecki - Andrzej Miszczak (70' Patryk Kopciński), Tomasz Jaskólski (70' Konrad Makowiecki)