Porażką kończymy sezon 2016/2017

W meczu dwudziestej drugiej kolejki A klasy GKS Błękitni Korona Stary Olsztyn Klewki przegrywają na własnym boisku z MKS Jeziorany 4:0. To był ostatni mecz naszej drużyny w sezonie 2016/2017, w którym zajęliśmy 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów.

Nasza drużyna do niedzielnego meczu przystępowała w mocno okrojonym składzie personalnym. Na boisku w barwach GKS Błękitnych Korona zabrakło m.in. Dawida Piaseckiego, Łukasza Zawadzkiego, Marcina Tobolskiego, Karola Kwiatkowskiego, Mateusza Gut, Pawła Kopcińskiego, a jakby tego było mało to kontuzji w pierwszych minutach meczu doznał nasz kapitan Patryk Kopciński, który musiał opuścić plac gry, a od 35 minuty gospodarze grali w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Robert Bąk. Mimo to pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 0:0.

Z każdą minutą drugiej połowy goście osiągali coraz większą przewagę, a GKS Błękitni Korona ograniczali się tylko do kontrataków. Trener Dawid Marchewka nie mógł przeprowadzić żadnej zmiany w drugiej odsłonie meczu, ponieważ jedyny rezerwowy w tym meczu Marcin Jasiuczenia musiał zastąpić już w pierwszej połowie Patryka Kopcińskiego. Zespół z Jezioran wypunktował nasza drużynę strzelając cztery bramki i zwyciężając w ostatnim spotkaniu sezonu 2016/2017.

Dziękujemy wszystkim piłkarzom za cały sezon reprezentowania barw GKS Błękitnych Korona Stary Olsztyn Klewki, kibicom za wsparcie w każdym meczu oraz naszym sponsorom: GMINA PURDA, ARKAS-PROJECT, KROZMET i WARMIŃSKI ZAKĄTEK W KLEWKACH. Gminny Klub Sportowy do treningów powraca 15 lipca 2017 r.

Skład: Adam Szmyt - Karol Szmigiel, Robert Bąk, Patryk Kopciński (45' Marcin Jasiuczenia), Jarosław Brodacki - Andrzej Miszczak, Mariusz Zadroga, Kacper Pianka, Dawid Marchewka, Adrian Mędrek - Damian Piasecki