Derby dla Korony

W Derbach Gminy Purda nasza drużyna pokonuje po dwóch bramkach Karola Kwiatkowskiego KS Leśnik Nowe Ramuki 2:1.

Do tego meczu podchodziliśmy osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników Adriana Błudnickiego i Łukasza Zawadzkiego, lecz to nie stanowiło problemu, ponieważ w tym sezonie mamy bardzo szeroką kadrę i szansę gry otrzymali kolejni gracze. Od samego początku Korona stwarzała sobie wiele dogodnych okazji do zdobycia bramki, ale nie skutecznością popisywali się nasi zawodnicy albo na wysokości zadania stawał bramkarz gości. Aż do 31 minuty, po dośrodkowaniu z lewej strony akcję zamknął Mateusz Gut piłka po jego strzale odbiła się od słupka i trafiła pod nogi niepilnowanego Karola Kwiatkowskiego, który z pięciu metrów umieścił piłkę w pustej bramce. Zespół Leśnika ograniczył się tylko do pojedynczych kontrataków, które nie przynosiły efektów.

Bardzo dobrze wchodzimy w drugą połowę meczu. Już na samym początku po dośrodkowaniu Damiana Piaseckiego z rzutu rożnego wynik na 2:0 podwyższa po strzale głową Karol Kwiatkowski. Na odpowiedz nie trzeba było długo czekać, bo w 61 minucie Leśnik po pięknym strzale z za pola karnego zdobywa gola kontaktowego. Kilka minut później nieodpowiedzialne zachowanie napastnika gości, który dostaje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i przez ostatnie ok. 30 minut GKS gra w przewadze jednego zawodnika. Korona dążyła do podwyższenia wyniku spotkania, lecz tego dnia ciężko było pokonać dobrze dysponowanego bramkarza przyjezdnych. W drugiej połowie z powodu kontuzji boisko musieli opuścić Karol Kwiatkowski i Mateusz Gut.

Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:1. Dziękujemy kibicom za tak liczne przybycie na stadion i za głośny doping przez całe 90 minut i jednocześnie zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie GKS, które zostanie rozegrane 22.04.2018 (niedziela) o godz. 17:00 w Gietrzwałdzie. Naszym przeciwnikiem będzie broniący się przed spadkiem GKS Gietrzwałd Unieszewo.

Skład: Marcin Jasiuczenia - Dawid Piasecki, Tomasz Schulz, Robert Bąk, Dawid Godzina - Mateusz Gut (75' Jarosław Brodacki), Karol Kwiatkowski (65' Dawid Marchewka), Adrian Ozimek, Damian Piasecki - Andrzej Miszczak, Tomasz Jaskólski (70' Patryk Kopciński)