Cenne zwycięstwo w Jezioranach

W meczu osiemnastej kolejki A klasy piłkarze z Klewek pokonują na wyjeździe MKS Jeziorany 3:1. Bramki dla naszej drużyny strzelali dwie Damian Piasecki i jedną Mateusz Gut.

To był bardzo ważny mecz dla GKS każda strata punktów w tym spotkaniu spowodowałaby dużą stratę punktową do prowadzących w tabeli FC Dajtki Olsztyn i MKS Polonii Lidzbark Warmiński. W pierwszej połowie podobnie jak w meczu przed tygodniem nasz zespół był bardzo nieskuteczny mimo wielu dogodnych sytuacji podbramkowych (m.in. strzał z głowy Karola Kwiatkowskiego trafił w słupek, Damian Piasecki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a Robert Bąk przestrzelił z piątego metra), nie potrafiliśmy pokonać bramkarza gospodarzy. Rywal odpowiadał kontratakami i groźnymi dośrodkowaniami z rzutów wolnych. Koronę na prowadzenie w 58 minucie wyprowadził Damian Piasecki, strzałem z okolic szesnastego metra zaskoczył bramkarza Jezioran. Chwilę później było już 2:0, Tomasz Jaskólski znalazł niepilnowanego Damiana Piaseckiego, a on w sytuacji sam na sam podwyższył wynik meczu. Goście złapali kontakt w 72 minucie spotkania, pakując piłkę do siatki z najbliższej odległości. W doliczonym czasie gry faulowany przed polem karnym został Mateusz Gut. Sam poszkodowany podszedł do piłki i umieścił ją w samym "okienku" bramki. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla GKS Korony i z Jezioran wywozimy cenne trzy punkty.

Tego dnia urodziny obchodził strzelec dwóch bramek Damian Piasecki. Wszystkiego najlepszego!

Skład: Adam Szmyt - Adrian Ozimek, Robert Bąk, Łukasz Zawadzki, Dawid Godzina - Mateusz Gut, Karol Kwiatkowski (65' Dawid Marchewka), Adrian Błudnicki, Damian Piasecki (75' Łukasz Wilczek) - Andrzej Miszczak, Tomasz Jaskólski

Kolejne mecz GKS rozegra w najbliższą sobotę (26.05.2018) o godz. 17:00 na boisku piłkarskim w Klewkach zmierzymy się z GLKS Jonkowo.